Hula hoop karika inSPORTline Weight Magnetic 110 cm AKCIÓ
4.6 (30)
10 100 Ft
15 700 Ft
Összehasonlított termékek
Kezd túlságosan monotonná válni az edzésrutinod, vagy csak szeretnél kipróbálni egy új mozgásformát, amivel nevetve fejlődhetsz? Akkor ez a cikk neked szól.
A hulahoppkarika nem csak a gyerekek játéka, és nem is csak cirkuszi mutatványosok használhatják azt közönségük ámulatba ejtésére.
Ezzel az egyszerűen nagyszerű gimnasztikai eszközzel remekül fejlesztheted a has-, a hát- és a csípőhajlító izmokat, ráadásul a vérkeringésedre, a veseműködésedre és a testtartásodra is kedvező hatással lehet a hulahoppozás. A tapasztalt karikások szerint napi 15 perc edzés már néhány hét alatt észrevehető változásokat eredményez mind a testösszetételben, mind a használója közérzetében. És a legjobb az egészben, hogy csak egyszer kell beruházni rá, onnantól kezdve pedig csakis rajtad áll, hogy mikor, hol, kivel, mennyit és hogyan karikázol. Ha azt hitted, hogy csak a nők körében igazán népszerű ez az eszköz, akkor lesd meg például Kendrick Masont, aki a képkockák tanúsága szerint már nem kispályás a műfajban.
Mint az a hulahopp.hu oldalán olvasható, a karikát már az ókori egyiptomiak és görögök is használták, először szőlővesszőből, bambuszból, majd később fémből és fából készítették. Az angolok pedig a 14. században kezdték el szív- és érrendszeri problémák gyógyítására alkalmazni. A nevét egy hawaii táncról, a huláról kapta a 18. században, de piaci forgalomba csak később, a 20. században került. A hulahoppkarikák sajátosságairól később is lesz még szó, de most azt nézzük meg, hogy mi mindent nyerhetsz azzal, ha rendszeresen hulahoppozol is a fő mozgásformád mellett.
Érvek a hulahoppozás mellett
Kellemes kardióedzés
Az összetett izommunka révén a hulahoppozás serkenti a vérkeringést, erőteljesebb munkára ösztönzi a szívet és fokozza az izmok vérellátását, a pulzust pedig 150 feletti értékre is növelheti, mindennek köszönhetően folyamatos gyakorlás mellett javul a kardiovaszkuláris állóképesség.
Az American Council on Exercise adatai szerint a hulahoppozás nagyjából olyan mértékben égeti a zsírt, mint a közepes intenzitású aerob mozgásformák, beleértve a táncot, a kardio kick-boxot és a boot-camp jellegű edzéseket. Egy átlagos, 30 perces hulahoppedzéssel mintegy 200 kilokalóriát égethetünk el.
Kiváló core- és comberősítő módszer
A szív- és érrendszer fitneszszintjének növelése mellett a hulahoppozás a stabilizáló mélyizomzatot, azaz a core-t is rendesen edzi, hiszen a karika mozgatása az alsó, a haránt és a ferde hasizmot is folyamatos összehúzódásra készteti.
Ha tehát azt hitted, hogy csak a haspréstől és annak társaitól lehet feszes, kockás hasad, akkor egyrészt itt a nagy lehetőség, hogy más módon is fejleszd a hasizmokat, másfelől fontos megjegyezni, hogy helyi zsírégetés nem létezik, azt tehát ne várd, hogy a hulahoppozástól – vagy felülések százaitól – majd leolvadnak a hasadról a zsírpárnák. Nem önmagában egy-egy gyakorlattól lesz szép tónusos a test, hanem a rendszeres edzés és a megfelelő étrend kombinációjától.
A core izmok mellett egyébként a farizmok, a négyfejű combizom és a combhajlítók is keményen dolgoznak, bónuszként pedig javul a csípő mobilitása és a derék felxibilitása is. Megéri, nem igaz?
Fejleszti az egyensúlyt
Az agyunk, idegrendszerünk és izmaink folyamatos csapatmunkáját megkövetelő egy helyben és folyamatosan végzett körzés a koordináció fokozatos fejlesztésére is alkalmas. Eleinte még lehet, hogy vad, erőteljes, kizárólag a lendületre alapozó mozgásokat végzel, ám ahogy egyre jobban kiismered a karika működési elvét, egyre finomabb mozdulatokkal leszel képes azt pörgetni magad körül. Ez is egy érezhető bizonyítéka a fejlődésnek.
Csakúgy, mint ugrókötelezés során, az ismétlődő, ritmikus mozgásnak köszönhetően egyfajta meditatív állapotba kerülhetünk, ráadásul egy rakás endorfin is felszabadul a szervezetünkben a móka hatására, így már néhány perc gyakorlás is feltölt, testileg és lelkileg egyaránt.
Javítja a testtartást
A mai elkényelmesedett világban, amikor napi rutinunk jókora részét a képernyők előtt görnyedés teszi ki, nem ritka jelenség az előreeső nyak és vállak és a hanyag S-tartás, amelyek az átmeneti hátfájdalmak mellett hosszú távon komoly gerincbántalmakhoz is vezethetnek.
A hulahoppozás remek ellenszere lehet a görnyedt tartásnak, hiszen gondolj csak bele: amint egy kicsit is görbül a hátad és előreesnek a vállak, a karika lepottyan. A sikeres pörgetés érdekében kénytelen vagy a magasba emelni a karokat, megfeszíteni a core- és a farizmokat, egyenesen tartani a fejed és az egész felsőtested, valamint enyhén kiemelni a mellkasod, ezáltal a lapockák szépen besimulnak a gerinchez. Nagyjából ez lenne a normális testtartás, ami nem mellesleg az agy vérellátását is fokozza és még az emésztésnek is jót tesz.
Ingyen masszázs
Az már csak hab a tortán, hogy miközben alaposan megdolgoztatja, egyúttal el is lazítja az alsóhát izmait a hulahoppozás, hiszen annak használata felér egy kellemes derékmasszázzsal is. Ráadásul ma már masszázspontokkal ellátott hulahoppkarikák is kaphatók, ilyen például az inSPORTline Weight Magnetic karikája.
Meghoztuk a kedved a hulahoppozáshoz? Akkor most jöjjön néhány hasznos tanács az eszközbeszerzéshez és a technika elsajátításához.
Az alapokat érdemes egy nagyméretű és kis súlyú karikával elsajátítanod – hiszen ezeket a legkönnyebb hajtani –, s ha azt már magabiztosan használod, akkor beruházhatsz egy nehezebb darabra, vagy olyanra, aminek akár variálhatod is a súlyát. És mielőtt arra panaszkodnál, hogy egy hulahoppkarikát nem lehet kényelmesen hordozni, megnyugtatunk: egyre nagyobb a választéka a pillanatok alatt szétszedhető és összeszerelhető karikáknak, amik így simán elférnek a sporttáskádban.
Tippek a technika elsajátításához:
A bő ruházat akadályozhatja a karika útját, ezért lehetőleg passzentos öltözékben gyakorolj. Megjegyzés: a szabadon hagyott derékrész (helló haspóló, sportmelltartó és társaik!) lehetővé teszi, hogy jobban „tapadjon” a karika.
Így csináld:
Állj vállszéles terpeszbe úgy, hogy az egyik lábfejed néhány centivel előrébb legyen, mint a másik. Ha az óramutató járásának megfelelő irányba, azaz jobbra hajtod a karikát, akkor a bal lábad legyen elöl, hogy a bal csípődön megtámaszthasd a forduló karikát. Ha pedig a másik irányba indulsz, akkor a jobb lábad legyen elöl, a másik egy kicsivel mögötte.
Tartsd úgy a karikát, hogy annak hátulsó íve szorosan illeszkedjen a derekadhoz,
Egyenesítsd ki a hátad, nyisd a mellkasod, és fesztítsd meg a has- és farizmokat.
Kisebb lendülettel indítsd el a karikát, majd kapd el az elöl lévő csípőddel és finom előre-hátra irányú csípőmozgással tartsd mozgásban az eszközt. (A csípővel soha nem körkörös, hanem előre-hátra irányú ringó mozdulatokat végzünk. A karodat tartsd a törzsed mellett könyökben behajlítva, és a körzések közben finom kis könyök-hátrahúzásokkal igazítsd a törzsed helyzetét. Ha a karika elöl jár, hátrafelé indul a könyök, majd visszaenged.
Ne ess kétségbe akkor sem, ha a karika elkezd lassulni és lefelé csúszni: ilyenkor hajlítsd be a térded annyira, hogy a csípőd vonala újra a karika alá kerüljön, és egy gyors mozdulattal a lendítsd azt a csípőddel felfelé, majd a térdedet kinyújtva egyenesedj fel a kiindulóhelyzetbe. Amint rátalálsz a megfelelő ritmusra, a karika pályán tartása már sima ügy lesz.
Ha az alapokat már elsajátítottad, akkor növelhetsz az intenzitáson például a karika forgásirányának megváltoztatásával, kisebb kézisúlyzók bevonásával vagy néhány trükk elsajátításával. Próbálj meg például hulahoppozás közben kitörést vagy guggolást végezni. Izgalmas, kihívásokkal teli testfejlesztés és önfeledt szórakozás – ezt várhatod a hulahoppozástól. Jó gyakorlást!